Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

13 питань роботодавцю на співбесіді: запитуйте, не соромтеся

04.12.2020

4209 переглядів

Співбесіда - це діалог, і питання роботодавцю - його частина. Більш того, роботодавець і сам чекає від вас питань, адже за ним він також визначає, наскільки компетентний здобувач і серйозно він налаштований.

Не сприймайте співбесіду, як іспит з сухими оцінками по результату: ви можете блискуче підготуватися, «здати» технічну частину, а ось питання роботодавцю на співбесіді «завалити», як і саме працевлаштування. Але ми вам підкажемо 13 питань, які обов'язково потрібно задати роботодавцю.

        1.З якої причини відкрили вакансію і як давно йде пошук?

З відповіді ви зможете зрозуміти важливі речі: або це розширення команди, а може на даному проекті постійна текучка, так як вакансія публікується вже більше року. Чесний роботодавець дасть пряму відповідь про причини пошуку. А це також привід уважно придивитися до майбутньої компанії.

       2.Яке завдання або напрямок повинна закрити пропонована вакансія?

У цьому питанні ви цікавитеся не умовами роботи для себе, але порядком денним роботодавця. Багато хто любить увагу до себе - роботодавець не виняток. Хочете виділитися в довгому списку претендентів як кандидат, який думає про компанії поряд з власним інтересом? Якщо так, поставте це питання.

       3.Це дистанційна робота або офісна?

Особливо важливо запитати про це у роботодавця зараз, адже питання як ніколи актуальне. Співбесіди в період пандемії поділилися на дві основні групи: найм співробітників на ремоут і в офіс. При цьому деякі компанії навіть з переходом в звичайний робочий режим зберігають вилучені вакансії, а інші - навпаки, хочуть скоріше повернутися до офісного режиму. Тому, що б не було вказано в вакансії, обов'язково уточнюйте цей момент у роботодавця на співбесіді.

       4.Якщо це офіс, уточніть, де знаходиться майбутнє робоче місце і чи можна його подивитися прямо зараз

Це відмінні питання, і не потрібно соромитися їх задавати. Адже вам кожен день приходити в цей офіс! Потрібно розуміти, що для вас комфортно, а що буде заважати налаштуватися на робочий лад. Ви зможете побачити загальну атмосферу, що теж дасть поживу для роздумів.

       5.Як йдуть справи з навчанням та стажуванням?

Не секрет, що більшість IT-компаній пропонують оплачуване стажування з ментором, безкоштовні курси англійської та оплату сертифікації. Але більшість - не означає що усі. Якщо вам цікаво навчання і розвиток, не забудьте уточнити, як саме побудована ця практика в компанії - наставництво, навчальні програми, матеріали для самостійного вивчення.

       6.Які конкретні дії потрібно зробити для просування?

Іноді це обов'язкова сертифікація, але найчастіше - особистий план розвитку, що включає ряд пунктів, за підсумками виконання яких буде вирішуватися питання про підвищення. Чим допоможе компанія, а що доведеться робити самому? Аналізуючи відповіді, постарайтеся зрозуміти, чи підійде вам саме така модель співпраці.

      7.Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися?

З'ясуйте основні відомості про ієрархію всередині відділу і компанії. Так вам буде простіше розібратися, до кого зі співробітників звертатися при виникненні тієї чи іншої проблеми. Припустимо, робочі моменти в рамках стажування та оцінка ваших навичок ляжуть на плечі ментора, а ось остаточне рішення про наймання буде приймати керівник відділу. Може здатися, що задавати такі питання роботодавцю ще рано, але краще ще на етапі співбесіди зрозуміти, як влаштована робота всередині команди.

    8.Які плани розвитку компанії на найближчі 5 років?

Так-так, не тільки роботодавець може запитувати «ким ви бачите себе через 5 років»: вас також можуть і повинні цікавити перспективи компанії. Плани компанії можуть відповідати вашим планам розвитку чи ні. У будь-якому випадку варто розуміти, скільки часу ви готові провести на пропонованій позиції і чому. Якщо відповідь не чітка - планів на горизонт в 5 років немає в наявності. Розрахована компанія на такий термін життя? Чи підходить це вам?

   9.Як влаштовано фінансування відділу або департаменту?

Без розуміння джерел фінансування та планів важко сказати, в яких фінансових реаліях ви будете працювати і наскільки вас це влаштує: нестабільне фінансування в стартапі може дати хороший прибуток у вартості вашої частки акцій стартапу потім. Чи готові ви чекати? Також обов'язково уточніть, в які числа проводиться виплата заробітної плати, адже це далеко не завжди перше число місяця. Уточніть, чи бувають затримки, і якщо так, то з чим вони найчастіше пов'язані.

  10.Який стек технологій у відділі або департаменті?

Ринок IT змінюється швидко, і якщо стек застаріває, то знайти роботу після роботи в такій компанії буде складніше.Та й оперувати олдскульний інструментами - досить трудомісткий процес, який безпосередньо впливає на терміни і цінник.

   11.Організаційні питання, які варто задати роботодавцю на співбесіді

Загальні та організаційні питання також не бувають зайвими: про графік, дрес-код, відрядження, чи надають девайси в користування або для роботи. Відповіді на всі ці питання дають можливість зрозуміти наскільки компанія гнучка, чи є люди цінністю компанії і т. д.

   12.Зворотній зв'язок по вакансії

Запитайте у HR-а протягом якого часу вам нададуть зворотний зв'язок за співбесідою.

   13.Питання роботодавцю, пов'язані з підготовкою до роботи

Якщо вже в ході співбесіди приймається рішення про прийняття вас в штат, обов'язково уточніть всі супутні деталі, такі як терміни, необхідний пакет документів, організація першого робочого дня і т. Д. У разі якщо компанія вже показує вам свої наміри і готова вам зробити пропозицію про роботу, уточніть скільки часу у вас є на прийняття рішення. Це корисно і для вас, і для роботодавця.

 

 



Автор:

Редакція Компьютерної Академії IT Step

Дизайн

3D візуалізатор - професія майбутнього

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід'ємною частиною нашої епохи. Пам'ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер'єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. 3D візуалізатор – це той, хто створює цю магію.   Мистецтво 3D візуалізації проникає у багато сфер нашого життя. Від архітектури і дизайну інтер'єру до реклами та промислового проектування – скрізь можна знайти сліди роботи 3D візуалізаторів. Ми розглянемо, які завда

ШАГ логотип

Soft-skills

Як знайти роботу junior спеціалісту без досвіду роботи

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.

Пошук роботи для фахівців у сфері інформаційних технологій завжди залишається актуальним питанням. Безліч новачків, які мають певні знання та навички в IT, стикаються із завданням: як розпочати кар'єру, не маючи досвіду роботи. Ринок IT надає безліч можливостей для джунів, які прагнуть застосувати знання на практиці.   Однак, незважаючи на потребу компаній у нових спеціалістах, пошук роботи для junior'ів без досвіду може стати певним викликом при конкуренції з досвідченішими кандидатами. Також, не завжди просто зрозуміти, які компетенції

ШАГ логотип

Soft-skills

10 кращих технік тайм-менеджменту для айтішника

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.

Ефективне управління часом є однією з ключових навичок, необхідних айтішникам для успішної роботи в швидкому та динамічному світі інформаційних технологій. В індустрії, де терміни жорсткі, проекти багатозадачні, а вимоги до продуктивності високі, уміння ефективно планувати, організовувати та контролювати свій час стає невід'ємною частиною успіху.   У нашій статті ми представимо вам 10 найкращих технік тайм-менеджменту, спеціально підібраних для айтішників. Ви дізнаєтеся про різні стратегії, які допоможуть вам оптимізувати використ�

ШАГ логотип

SMART - цілі: найкращий помічник у плануванні для програмістів

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.

Для успіху у програмуванні потрібні не тільки технічні навички, а й уміння ефективно керувати своїми завданнями та цілями. У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.   Знайомство з концепцією SMART-цілей SMART - це акронім, який описує основні характеристики ефективної мети: Specific (конкретна), Measurable (вимірна), Achievable (досяжна), Relevant (пов'язана з поточними завданнями та цілями) та Time-bound (обмежена за часом). Кожен із цих аспектів �

ШАГ логотип

Не пропусти!

Марафон "Перші кроки в дизайні: Canva та Figma"

Детальніше

Знижка!

Знижка 10% на всі наші навчальні програми для військових та їх дітей

Детальніше

Розробник ПЗ

Нова програма навчання у розробці програмного забезпечення! Трендові дисципліни!

Детальніше

Кібербезпека

Ми скоротили час навчання до 1,5 років! Та удосконалили програму!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності