Комп'ютерна Академія IT Step - повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Ми навчаємо з 1999 року. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

Ви використовуєте застарілий браузер!

Ваш браузер Internet Explorer, на жаль, є застарілим. Ця версія браузеру не підтримує багато сучасних технологій, тому деякі функції сайту можуть працювати з помилками. Рекомендуємо переглядати сайт за допомогою актуальних версій браузерів Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

ШАГ логотип

13 питань роботодавцю на співбесіді: запитуйте, не соромтеся

04.12.2020

4668 переглядів

Співбесіда - це діалог, і питання роботодавцю - його частина. Більш того, роботодавець і сам чекає від вас питань, адже за ним він також визначає, наскільки компетентний здобувач і серйозно він налаштований.

Не сприймайте співбесіду, як іспит з сухими оцінками по результату: ви можете блискуче підготуватися, «здати» технічну частину, а ось питання роботодавцю на співбесіді «завалити», як і саме працевлаштування. Але ми вам підкажемо 13 питань, які обов'язково потрібно задати роботодавцю.

        1.З якої причини відкрили вакансію і як давно йде пошук?

З відповіді ви зможете зрозуміти важливі речі: або це розширення команди, а може на даному проекті постійна текучка, так як вакансія публікується вже більше року. Чесний роботодавець дасть пряму відповідь про причини пошуку. А це також привід уважно придивитися до майбутньої компанії.

       2.Яке завдання або напрямок повинна закрити пропонована вакансія?

У цьому питанні ви цікавитеся не умовами роботи для себе, але порядком денним роботодавця. Багато хто любить увагу до себе - роботодавець не виняток. Хочете виділитися в довгому списку претендентів як кандидат, який думає про компанії поряд з власним інтересом? Якщо так, поставте це питання.

       3.Це дистанційна робота або офісна?

Особливо важливо запитати про це у роботодавця зараз, адже питання як ніколи актуальне. Співбесіди в період пандемії поділилися на дві основні групи: найм співробітників на ремоут і в офіс. При цьому деякі компанії навіть з переходом в звичайний робочий режим зберігають вилучені вакансії, а інші - навпаки, хочуть скоріше повернутися до офісного режиму. Тому, що б не було вказано в вакансії, обов'язково уточнюйте цей момент у роботодавця на співбесіді.

       4.Якщо це офіс, уточніть, де знаходиться майбутнє робоче місце і чи можна його подивитися прямо зараз

Це відмінні питання, і не потрібно соромитися їх задавати. Адже вам кожен день приходити в цей офіс! Потрібно розуміти, що для вас комфортно, а що буде заважати налаштуватися на робочий лад. Ви зможете побачити загальну атмосферу, що теж дасть поживу для роздумів.

       5.Як йдуть справи з навчанням та стажуванням?

Не секрет, що більшість IT-компаній пропонують оплачуване стажування з ментором, безкоштовні курси англійської та оплату сертифікації. Але більшість - не означає що усі. Якщо вам цікаво навчання і розвиток, не забудьте уточнити, як саме побудована ця практика в компанії - наставництво, навчальні програми, матеріали для самостійного вивчення.

       6.Які конкретні дії потрібно зробити для просування?

Іноді це обов'язкова сертифікація, але найчастіше - особистий план розвитку, що включає ряд пунктів, за підсумками виконання яких буде вирішуватися питання про підвищення. Чим допоможе компанія, а що доведеться робити самому? Аналізуючи відповіді, постарайтеся зрозуміти, чи підійде вам саме така модель співпраці.

      7.Кому я буду безпосередньо підпорядковуватися?

З'ясуйте основні відомості про ієрархію всередині відділу і компанії. Так вам буде простіше розібратися, до кого зі співробітників звертатися при виникненні тієї чи іншої проблеми. Припустимо, робочі моменти в рамках стажування та оцінка ваших навичок ляжуть на плечі ментора, а ось остаточне рішення про наймання буде приймати керівник відділу. Може здатися, що задавати такі питання роботодавцю ще рано, але краще ще на етапі співбесіди зрозуміти, як влаштована робота всередині команди.

    8.Які плани розвитку компанії на найближчі 5 років?

Так-так, не тільки роботодавець може запитувати «ким ви бачите себе через 5 років»: вас також можуть і повинні цікавити перспективи компанії. Плани компанії можуть відповідати вашим планам розвитку чи ні. У будь-якому випадку варто розуміти, скільки часу ви готові провести на пропонованій позиції і чому. Якщо відповідь не чітка - планів на горизонт в 5 років немає в наявності. Розрахована компанія на такий термін життя? Чи підходить це вам?

   9.Як влаштовано фінансування відділу або департаменту?

Без розуміння джерел фінансування та планів важко сказати, в яких фінансових реаліях ви будете працювати і наскільки вас це влаштує: нестабільне фінансування в стартапі може дати хороший прибуток у вартості вашої частки акцій стартапу потім. Чи готові ви чекати? Також обов'язково уточніть, в які числа проводиться виплата заробітної плати, адже це далеко не завжди перше число місяця. Уточніть, чи бувають затримки, і якщо так, то з чим вони найчастіше пов'язані.

  10.Який стек технологій у відділі або департаменті?

Ринок IT змінюється швидко, і якщо стек застаріває, то знайти роботу після роботи в такій компанії буде складніше.Та й оперувати олдскульний інструментами - досить трудомісткий процес, який безпосередньо впливає на терміни і цінник.

   11.Організаційні питання, які варто задати роботодавцю на співбесіді

Загальні та організаційні питання також не бувають зайвими: про графік, дрес-код, відрядження, чи надають девайси в користування або для роботи. Відповіді на всі ці питання дають можливість зрозуміти наскільки компанія гнучка, чи є люди цінністю компанії і т. д.

   12.Зворотній зв'язок по вакансії

Запитайте у HR-а протягом якого часу вам нададуть зворотний зв'язок за співбесідою.

   13.Питання роботодавцю, пов'язані з підготовкою до роботи

Якщо вже в ході співбесіди приймається рішення про прийняття вас в штат, обов'язково уточніть всі супутні деталі, такі як терміни, необхідний пакет документів, організація першого робочого дня і т. Д. У разі якщо компанія вже показує вам свої наміри і готова вам зробити пропозицію про роботу, уточніть скільки часу у вас є на прийняття рішення. Це корисно і для вас, і для роботодавця.

 

 



Автор:

Редакція Академії ITSTEP

Дизайн

Основи графічного дизайну: 10 ключових принципів

10 головних принципів графічного дизайну, які допоможуть вам створювати стильні, зручні та ефективні візуальні рішення для вебу, друку та брендингу | Блог ITSTEP Academy

10 основних принципів графічного дизайну Графічний дизайн - це мистецтво візуальної комунікації, яке поєднує в собі текст, зображення, кольори та форми для передавання інформації або створення певного настрою. Він використовується в різних сферах: від реклами та веб-дизайну до упаковки продуктів і мобільних додатків. Принципи графічного дизайну - це основні правила, які допомагають створювати гармонійні та ефективні візуальні композиції. Без їхнього розуміння навіть найталановитіші художники і дизайнери можуть зіткнутися з проблемам

ШАГ логотип

Програмування

Яка зарплата у QA Engineer в Україні | Скільки заробляє тестувальник

Середні зарплати тестувальників в Україні: порівняння Manual і Automation QA, огляд доходів у великих IT-компаніях і поради, як збільшити свою зарплату | Блог ITSTEP Academy

Зарплата тестувальника в Україні: скільки можна заробити? Тестувальник програмного забезпечення (QA-інженер) - це фахівець, який відповідає за перевірку роботи додатків, пошук помилок і контроль якості продукту. Його основна мета - забезпечити стабільну та безпечну роботу програмних рішень перед їхнім випуском. Професія тестувальника стала особливо популярною завдяки низькому порогу входу. На відміну від розробників, які повинні досконально знати мови програмування, тестувальники можуть почати кар'єру з базового розуміння принципі

ШАГ логотип

Soft-skills

Синдром самозванця в IT - прокачай впевненість для успішної кар'єри

Дізнайтеся, як подолати синдром самозванця, розвинути впевненість і успішно будувати кар'єру в IT з нашим покроковим посібником ▶ Детальніше

Синдром самозванця у програмістів-початківців: перші кроки до впевненості Синдром самозванця (Imposter Phenomenon) - це психологічне явище, за якого людина переконана у власній некомпетентності та в тому, що її успіхи досягнуті випадково. Для програмістів-початківців це може стати серйозною перешкодою на старті кар'єри. В умовах IT-індустрії, що швидко розвивається, почуття невпевненості може негативно позначитися на професійному розвитку, перешкоджаючи прояву ініціативи і руйнуючи мотивацію. Тематика синдрому самозванця особливо актуальна

ШАГ логотип

Програмування

Головні страхи в роботі IT-спеціалістів і способи їх подолання

Як IT-спеціалісти справляються зі страхами в роботі: провал на співбесіді, дедлайни, ретроспективи? Дізнайтеся, як їх подолати та впевнено розвиватися в IT | Блог ITSTEP Київ

Чого бояться IT-фахівці: 8 ключових страхів у роботі, які переслідують розробників та інженерів IT-фахівці працюють у середовищі, що швидко змінюється, де висока відповідальність, жорсткі терміни та постійний потік нових технологій створюють додатковий тиск. Навіть досвідчені розробники та інженери стикаються з тривогами, які можуть впливати на їхню продуктивність, мотивацію та емоційний стан. Страх - це природна реакція людини на невизначеність і можливі ризики. В IT-індустрії він може проявлятися в різних формах: страх припуститися крит

ШАГ логотип

Табори

США, Японія, Іспанія, Болгарія, Греція чи Карпати? Вибирайте літній табір для дитини разом із IT STEP!

Детальніше

Знижка!

Знижка 10% на всі наші навчальні програми для військових та їх дітей

Детальніше

Розробник ПЗ

Нова програма навчання у розробці програмного забезпечення! Трендові дисципліни!

Детальніше

Кібербезпека

Ми скоротили час навчання до 1,5 років! Та удосконалили програму!

Детальніше

Цей сайт використовує Cookies

Політика конфіденційності